WhatsApp

4 تفریح شبانه استانبول

4 تفریح شبانه استانبول

آفتاب که غروب می‌کند و شب از راه می‌رسد، استانبول تماشایی‌تر می‌شود. خیابان‌ها نورانی، رستوران‌ها پرتلاطم و آب‌ دریا آرام می‌شود. گرچه روزهای استانبول کم از شب‌های آن ندارد، اما نباید شب‌گردی در استانبول را از دست داد. برای تفریحات شبانه در استانبول کجا برویم؟

رستوران گردی در خیابان نِوی زاده

نوی زاده خیابانی مدرن و تماشایی در محله بی اغلو استانبول است. برای شب‌گردی در استانبول نوی زاده را انتخاب کنید. رستوران‌های این خیابان چنان متنوع‌اند که ممکن است در انتخاب آن دچار مشکل شوید. جلوی هر رستوران یک نفر ایستاده که شما را راهنمایی می‌کند. تا انتهای خیابان نوی زاده بروید و بهترین رستوران و میز غذا را انتخاب کنید. در رستوران‌های نوی زاده از موسیقی نوازندگان لذت خواهید برد؛ البته اگر نمی‌خواهید انعام بپردازید بهتر است قبلش به نوازنده بگویید، چون در این صورت کار شما را توهین برداشت می‌کند.

نوی زاده خیابانی مدرن و تماشایی در محله بی اغلو استانبول است.

لذت پیاده‌روی در خیابان استقلال

خیابانی تماشایی  در امتداد میدان تکسیم: استقلال. این خیابان با ساختمان‌های مدرن، بوتیک‌های مجلل و تراموای قرمزرنگش در میان دیگر خیابان‌های استانبول مشهورتر است. انگار خیابان استقلال با آن تراموای قرمز رنگش به نماد استانبول تبدیل شده باشد.  این خیابان در شب‌ها جلوه دیگری پیدا می‌کند. روی سنگ‌فرش‌های آن قدم بزنید و از بوتیک‌ها لوکس و ساختمان‌های نورانی آن لذت ببرید. شب‌گردی در خیابان استقلال هم فال است و هم تماشا. خرید سوغاتی از مغازه‌های آن، خوردن یک فنجان قهوه ترک لذتی فراموش‌نشدنی دارد. لذیذ‌ترین مانتی (نوعی غذای ترکی) استانبول را در خیابان استقلال در رستوران حالا hala بخورید. اگر هم دوست نداشتید از غذاهای خانگی‌اش سفارش دهید. خیابان استقلال در شب‌ها زنده است و مغازه و رستوران‌های آن تا ساعت 12 مشغول کار هستند. همان لحظه‌ای که حسابی غرق لذت هستید یک گروه موزیک خیابانی شما را  میخ‌کوب خواهد کرد.

 خیابان استقلال با ساختمان‌های مدرن، بوتیک‌های مجلل و تراموای قرمزرنگش در میان دیگر خیابان‌های استانبول مشهورتر است.

ساحل‌گردی در بوغاز

استانبول شهر پل‌هاست. پل‌هایی که در شب با نورپردازی و چشم‌انداز آب جلوه دیگری پیدا می‌کنند. یکی از این پل‌ها بوغاز نام دارد. البته این پل در روز نیز زیبایی‌های خودش را دارد. تصور کنید در یک رستوران ساحلی رو به منظره دریا نشسته‌اید، نسیم آرام موهایتان را به رقص درمی‌آورد و خوشمزه‌ترین غذای عمرتان را می‌خورید. شگفت‌انگیز است، نه؟

تماشای شب‌های استانبول از پارک جهنگیر

علاوه بر خیابان نوی زاده که در محله بی اغلو واقع شده، سری به پارک جهانگیر در این منطقه بزنید. روی سکوهای این پارک بنشینید و منظره پیش رویتان را تماشا کنید. اگر سردتان شد خودتان را به صرف یک فنجان قهوه ترک یا چای مهمان کنید.

منظره پیش رویتان از پارک جهانگیر دیدنی است.

1396/9/17 | کد مطلب: 42 | نویسنده: سیما رفیعی
  • به اشتراک بگذارید:

مطالب پیشنهادی

محله ‌های معروف استانبول کدامند؟

محله‌ های استانبول هر کدام ویژگی خاص خودشان را دارند. برخی از محله‌ها مدرن و اروپایی هستند و برخی هنوز سنت و اصالت خود را حفظ کرده‌اند. برخی تاریخ را در دل خود جای داده‌ و برخی به مناظر بکرشان معروفند. انتخاب ب...

معرفی پزشکان ایرانی در ترکیه

ملاقات با پزشکان ایرانی در ترکیه برای ایرانیان ساکن ترکیه خبر خوشحال‌کننده‌ای است. آن‌ها می‌توانند بدون محدودیت‌های زبانی و در آرامش خاطر خواسته‌های خود را با پزشک‌شان در میان بگذارند. هم‌چن...

10 مرکز خرید در آنتالیا را بشناسید

آنتالیا از زیباترین شهرهای ترکیه است. ساحل زیبا و امکانات اقامتی فوق‌العاده‌اش باعث شده تا گردشگران زیادی به آنتالیا بروند. مراکز خرید در آنتالیا بسیار متنوع هستند. می‌توانید با رفتن به مراکز خرید این شهر ساحلی از ب...

بحث و تبادل نظر

نظر دهید
انصراف