WhatsApp

13 دانشگاه‌ برتر ترکیه را بشناسید

13 دانشگاه‌ برتر ترکیه را بشناسید

دانشگاه‌های ترکیه با داشتن امکانات خوب برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب مناسبی هستند. اگر به دنبال گرفتن بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر خارجی هستید، دانشگاه‌های ترکیه این امکان را برای شما فراهم کرده‌اند. فرقی ندارد رشته شما پزشکی، مهندسی، هنر یا علوم انسانی باشد در دانشگاه‌های معتبر ترکیه امکان ادامه تحصیل با کیفیت بالا برای دانشجویان فراهم است.

1. دانشگاه بیلکنت bilkent university

بیلکنت یک دانشگاه خصوصی در آنکاراست. این دانشگاه بین دانشگاه‌های ترکیه رتبه برتر را دارد. مقام دانشگاه بیلکنت در میان دانشگاه‌های برتر دنیا 401 است. بیلکنت به معنای «شهر یادگیری وعلم» است. این دانشگاه در سال 1984 تاسیس شد. اگر به بان ترکی تسلط ندارید نگران نباشید در این دانشگاه به بان انگلیسی تدریس می‌شود. اگر قصد ادامه تحصیل در ترکیه و این دانشگاه را دارید کلیک کنید: سایت دانشگاه بیلکنت

مقام دانشگاه بیلکنت در میان دانشگاه‌های برتر دنیا 401 است.

 

2. دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول کمی بعد از فتح قسطنطنیه در سال 1453 تاسیس شد. این دانشگاه در سال 1933 به شکل امروزی تکامل پیدا کرد. در گذشته به این دانشگاه دارالفنون می‌گفتند. دانشگاه استانبول جزو دانشگاه‌های دولتی استانبول محسوب می‌شود. دانشجویان این دانشگاه را بیشتر برای تحصیلات تکمیلی انتخاب می‌کنند.بیشتر دانشجویان دانشگاه استانبول خارجی هستند. سایت دانشگاه استانبول 

 دانشگاه استانبول جزو دانشگاه‌های دولتی استانبول محسوب می‌شود.

 

3. دانشگاه کوچ

یکی دیگر از دانشگاه‌های استانبول دانشگاه «کوچ» است. «کوچ» نام موسس این دانشگاه است. تعداد دانشجویان دانشگاه کوچ حدود 5500 نفر و تعداد دانشجویان خارجی در این دانشگاه 460 نفر است. اگر قصد دارید از دانشگاه‌های ترکیه بورس بگیرید، دانشگاه کوچ انتخاب مناسبی برای شماست. در حال حاضر 14 درصد از دانشجویان دانشگاه بورسیه تحصیلی دارند. خوب است بدانید رشته‌های علوم پایه، اقتصاد،مهندسی و بهداشت در این دانشگاه به زبان ترکی تدریس می‌شوند. البته برای تحصیل در برخی از رشته‌ها باید به زبان ترکی مسلط باشید. دانشگاه کوچ رتبه 301 را میان دانشگاه‌های برتر جهان در سال 2018 داشته است.

 اگر قصد دارید از دانشگاه‌های ترکیه بورس بگیرید، دانشگاه کوچ انتخاب مناسبی برای شماست.

سایت دانشگاه کوچ ترکیه

 

4. دانشگاه بغازیچی Bogazici Universit  

دانشگاه بغازیچی دراستانبول است. این دانشگاه در سال 1863 توسط آمریکایی‌ها تاسیس شد. نام دانشگاه بغازیچی در گذشته «کالج رابرت» بوده است. کالج رابرت اولین دانشگاه آمریکایی بود که خارج از ایالات متحده آمریکا تاسیس می‌شد. دروس مختلف در این دانشگه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. این دانشگاه داننشجویان زیادی در رشته‌های علوم انسانی، هنر، گرایش‌های مختلف مهندسی و علوم پایه را دارد. نظام آموزشی در دانشگاه بغازیچی با نظام آموزشی در آمریکا مطابقت دارد. این دانشگاه در حال حاضر با 17000 دانشجو یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه به حساب می‌آید.

سایت دانشگاه بغازیچی

دروس مختلف دانشگاه بغازیچی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

 

5. دانشگاه فنی ترکیه

دانشگاه فنی ترکیه در آنکاراست. این دانشگاه را به نام دانشگاه خاورمیانه می‌شناسند. این دانشگاه متقاضیان زیادی دارد. دلیل آن دولتی بودن دانشگاه و تخفیفاتی زیادی است که این دانشگاه برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. پذیرش در این دانشگاه کار آسانی نیست! از 1 میلیون نفر فقط 5/1 درصد آن پذیرفته می‌شود. بیشترین بودجه تحقیقات علمی در ترکیه به این دانشگاه اختصاص می‌یابد. دانشگاه خاورمیانه در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد. رشته‌های مختلف مهندسی و علوم پایه در این دانشگاه تدریس می‌شوند. زبان تدریس دروس این رشته‌ها انگلیسی است و فقط رشته ترکی استانبولی و تاریخ انقلاب به بان ترکی تدریس می‌شود.

سایت دانشگاه خاورمیانه

 دانشگاه  فنی ترکیه متقاضیان زیادی دارد. دلیل آن دولتی بودن دانشگاه و تخفیفاتی زیادی است که این دانشگاه برای دانشجویان خود در نظر گرفته است.

 

6. دانشگاه آنکارا

دانشگاه‌ آنکارا یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه است. این دانشگاه در ابتدا یک رشته بیشتر نداشت. آغاز فعالیت دانشگاه با رشته حقوق در سال 1925 بود. برای تحصیل در این دانشگاه باید به زبان ترکی مسلط باشید. دروس همه رشته‌ها به زبان ترکی تدریس می‌شود. کتابخانه دانشگاه آنکارا جامع و شهرت زیادی دارد. دانشجویان می‌توانند از طریق کتابخانه الکترونیکی دانشگاه به متن کتاب‌ها دسترسی داشته باشند. دانشگاه آنکارا دانشکده‌ها و موسسات تحقیقی مختلفی دارد.

 

7. دانشگاه سابانجی Sabancı

دانشگاه سابانجی از دانشگاه‌های پر طرفدار ترکیه است. این دانشگاه به دانشجویان بورس تحصیلی می‌دهد. با وجود این‌که نسبت به سایر دانشگاه‌ها در ترکیه جدیدتر است اما توانسته جایگاه خوبی را میان دانش‌پژوهان پیدا کند. در دانشگاه سابانچی دروس رشته‌های هنر، علوم اجتماعی، مهندسی، علوم طبیعی، مدیریت و زبان تدریس می‌شود. برای تحصیل در این دانشگاه باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. تقریبا نیمی از دانشجویان این دانشگاه از بورس تحصیلی استفاده می‌کنند. رتبه دانشگاه در سال 2018 میان دانشگاه‌های برتر جهان 351 بوده است.

سایت دانشگاه سابانجی

دانشگاه سابانجی به دانشجویان بورس تحصیلی می‌دهد.

 

8. دانشگاه حاجت تپه Hacettepe University

دانشگاه حاجت تپه بهترین دانشگاه رشته علوم پزشکی در ترکیه است. این دانشگاه رشته‌های دیگر مثل گرایش‌های مهندسی، ادبیات، هنرهای زیبا و... را دارد. اگر متقاضی ادامه تحصیل در رشته علوم پشکی هستید دانشگاه حاجت تپه یکی از بهترین دانشگاه‌هاست. رتبه این دانشگاه در جهان 751 است.  

 

9. دانشگاه قاضی Gazi Üniversitesi

دانشگاه قاضی ویژگی خاصی دارد. این دانشگاه را آتاتورک در آنکارا تاسیس کرده است. دانشگاه قاضی در ابتدا (1926) به عنوان موسسه تربیت معلم قاضی بوده است. در سال 1982 دانشگاه‌های  مهندسی، کشاورزی، اقتصاد، کالج فنی، کالج فنی دختران با هم ادغام شدند و این موسسه به دانشگاه قاضی تبدیل شد.

سایت دانشگاه قاضی

دانشگاه قاضی در ابتدا (1926) به عنوان موسسه تربیت معلم قاضی بوده است.

 

10. دانشگاه اژه ترکیه

دانشگاه اژه در سال 1955 در شهر ازمیر افتتاح شد. این دانشگاه در حال حاضر یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه است. دانشگاه اژه فعالیت خود را با دورشته پزشکی و کشاورزی آغاز کرد. با توسعه بیشتر دانشکده‌های این دانشگاه در سال 1982 بخشی به پردیس بورنوا اختصاص داده شد. پردیس بورنوا در رشته‌های فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، کشاورزی، مهندسی، دندانپزشکی، پژشکی و...  فعالیت دارد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه است.

 

11. دانشگاه آک دنیز

آک دنیز دانشگاهی در شهر آنتالیاست. این دانشگاه از بهترین دانشگاههای تریه به حساب می‌آید. برای ادامه تحصیل در دانشگاه آک‌دنیز باید به زبان ترکی مسلط باشید. دانشگاه آک دنیز دارای 9 دانشکده، 9 مدرسه عالی در رشته‌های ادبیات، علوم پایه، اقتصاد، مهندسی، ارتباطات و پزشکی دانشجو می‌پذیرد.

 

12. دانشگاه مرمره

دانشگاه مرمره ویژگی منحصر به فردی میان دانشگاه‌های ترکیه دارد. در این دانشگاه تدریس به زبان‌های مختلف ترکی استانبولی، انگلیسی، فرانسه و آلمانی است. دانشگاه مرمره در استانبول واقع شده است. این دانشگاه با هدف رسیدن به استانداردهای آموزشی دنیا تاسیس شد.در حاضر در دانشگاه مرمره 136 رشته در مقاطع کاردارنی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرند. به دلیل تدریس به زبان‌های مختلف، این دانشگاه مورد استقبال دانشجویان خارجی قرار دارد. در حال حاضر از 73 کشور دنیا در این دانشگاه دانشجو پذیرفته شده است. فارغ‌التحصیلان در رشته‌های تربیت معلم، زبان‌های خارجی و کامپیوتر مدارک معتبری از دانشگاه مرمره دریافت می‌کنند. از این دانشگاه نیز می‌توانید در رشته‌های مختلف بورس دریافت کرد.  

سایت دانشگاه مرمره

 

13. دانشگاه آتلیتم

دانشگاه آتلیتم یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه در آنکاراست. این دانشگاه امکانات خوبی برای ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف دارد. رتبه جهانی دانشگاه آتلیتم در سطح جهان 601 است.

1398/7/10 | کد مطلب: 155 | نویسنده:
  • به اشتراک بگذارید:

مطالب پیشنهادی

بازار ادویه استانبول (بازار مصری‌ ها) کجاست؟

عطر خوش زعفران، طعم بی‌نظیر دارچین، فلفل و آویشن، همه یادآور لحظات خوش هستند؛ لحظاتی که با دست‌پخت مادرمان یا قرار دوستانه‌ای در رستوران، ماندگار شده‌اند. آنچه دست‌پخت یک آشپز را منحصربه‌فرد می‌ک...

تور شب یلدا در استانبول آذر ماه 98

یلدا، بلندترین شب سال‌ را در جنگل بلگراد استانبول ماندنی کنید. جنگل بلگراد در این ایام، رویایی می‌شود. تصور کنید شب یلدا را درون این جنگل در استانبول همراه با موسیقی و رقص سماع جشن بگیرید. شب یلدایی متفاوت را با آرتمیس ت...

تور رایگان تکسیم تا پل گالاتا

اگر به فضاهای مدرن علاقه دارید، همسفر ما در تور رایگان تکسیم تا پل گالاتا شوید. آغاز تور از نماد استانبول مدرن، یعنی میدان تکسیم، خواهد بود. مسیر سه تا چهار ساعته‌ای را در استانبول مدرن پیاده‌روی می‌کنیم که با روایا...

بحث و تبادل نظر

نظر دهید
انصراف