WhatsApp

خوشمزه فروشی‌های ترکیه

خوشمزه فروشی‌های ترکیه

ترکیه غذاها، دسرها و شیرینی‌های متنوع و خوشمزه‌ای دارد. غذاها و شیرینی‌های سنتی ترکیه را می‌توانید در مغازه‌هایی کوچک و صمیمی امتحان کنید. مثلا برای امتحان کردن پیده غذای سنتی ترک‌ها نیازی نیست کلی از وقت خود را صرف رفتن به بهترین رستوران‌های شهر کنید. پیده را در پیده‌چی‌های ساده و باصفای ترکیه می‌توانید سفارش دهید. درباره خوشمزه‌فروشی‌های ترکیه در ادامه مطلب بیشتر بخوانید.  

کباب‌چی و کوفته‌چی

با قدم زدن در خیابان‌های شلوغ شهرهای ترکیه حتما بوی کباب به مشام‌تان می‌خورد. ترکیه را به عنوان کشور کباب‌ها می‌شناسند. کباب‌های متنوع و خوشمزه. در ترکیه با مغازه‌های کباب‌فروشی مختلفی روبرو می‌شوید. نام آن‌ها کباب‌چی و کوفته‌چی است. حتما بعضی کباب‌فروشی‌های ایران را دیده‌اید، آن‌هایی که  کباب را در حضور مشتری آماده می‌کنند. در ترکیه نیز کباب‌فروشی‌ها و کوفته‌فروشی‌هایی با همین سبک وجود دارند، به آن‌ها (ocakbası) می‌گویند. طبخ غذا در حضور مشتری از روش‌های متداول جذب مشتری است. آشپزهای ترک در آن تبحر زیادی دارند. کباب‌های  خوشمزه ترکی طرفداران زیادی را بین گردشگران دارند.

در ترکیه با مغازه‌های کباب‌فروشی مختلفی روبرو می‌شوید. نام آن‌ها کباب‌چی و کوفته‌چی است.

کباب‌های ترکی خوشمزه ترکی طرفداران زیادی را بین گردشگران دارند.

بورک‌چی‌ها در ترکیه

بورک‌های خوشمزه ترکی این روزها در سفره‌های ما ایرانی‌ها هم جایگاه پیدا کرده‌اند. بورک‌ها، میان‌وعده‌هایی دوست‌داشتنی هستند که انواع مختلفی دارند. بورک پنیری، بورک اسفناج از محبوبترین بورک‌ها هستند. این خوشمزه‌های دوست داشتنی را به عنوان صبحانه یا میان وعده میل می‌کنند. بورک‌چی‌های ترکیه مغازه‌های خیلی ساده‌ای هستند. البته کیوسک‌های بورک‌فروشی را نیز می‌توانید در ترکیه ببینید.

پیده‌چی‌های ترکیه چطورند؟

پیده‌فروشی‌ها از خوشمزه‌فروشی‌های محبوب ترکیه هستند. پیده غذای سنتی ترکهاست. پیده‌ها پیتزاهای قایق شکلی هستند. این غذا را می‌توانید در رستوران‌های مختلف ترکیه سفارش دهید. اگر می‌خواهید خیلی وقت‌تان در رستوران‌ها به انتظار کشیدن برای آماده شدن سفارش‌تان تلف نشود به پیده‌چی‌ها بروید. پیده‌ها خیلی زود برای شما طبخ می‌شوند.

پیده‌فروشی‌ها از خوشمزه فروشی‌های محبوب ترکیه هستند.

 پیده غذای سنتی ترکهاست. پیده‌ها پیتزاهای قایقی شکل هستند

در ترکیه از تاتلیچی‌ها چی بخریم؟

به دنیای دسرها خوش آمدید. در کشور غذا، شیرینی و نان‌های خوشمزه ترکی حتما سری به دسر‌فروشی‌ها هم بزنید. از تاتلیچی‌ها باقلوا، حلوا و راحت‌الحلقوم‌های ترکی را می‌توانید تهیه کنید.

 تاتلیچی‌های ترکیه پر از دسرهای خوشمزه هستند.

تا به حال در ترکیه به مهلب‌چی‌ها رفته‌اید؟

پودینگ‌های شیری از دسرهای خوشمزه در ترکیه هستند. اگر آوازه این پودینگ‌ها به گو‌ش‌تان خورده باید به مهلب‌چی‌ها بروید. حتما مثل بقیه دسرهای خوشمزه ترک‌ها خوشمزه هستند، نوش جان. در ترکیه به این پودینگ‌ها مهلب می‌گویند. مهلب‌ها انواع مختلف دارند. مهلب گردو، پسته و توت فرنگی محبوب‌ترین آن‌هاست.

باقلواچی‌ها یا پاستانِچی در ترکیه را می‌شناسید؟  

وقتی در شهرهای ترکیه قدم می‌زنید با شیرینی‌فروشی‌هایی روبرو می‌شوید که در ویترین آن‌ها کیک‌های اروپایی، بستنی و شیرینی‌های محلی است. این شیرینی‌فروشی‌ها  معمولا پاستانِچی نام دارند.

نان فروشی‌های ترکیه 

در ترکیه نان‌های متنوعی پخت می‌شوند. نان‌هایی به نازکی یوفکا و به حجیمی نان‌های پف‌دار ترکی. وقتی وارد نان فروشی‌ها در ترکیه می‌شوید آنقدر تنوع نان‌ زیاد است که نمی‌دانید کدام‌یک را انتخاب کنید. در پخت نان‌های ترکی برای ذائقه‌های مختلف از گردو، کشمش و زیتون گرفته تا گوجه فرنگی، رزماری، زغال اخته و... استفاده می‌شود. نان خیلی معروف ترکیه که بیشتر برای صبحانه استفاده می‌شود «سیمیت» است. سیمیت نان پف‌دار حلقه‌ای شکلی است که معمولا روی آن کنجدی است. سیمیت را از فروشگاه‌های نان و چرخ‌دستی‌های سیمیت فروشی در خیابان‎های ترکیه می‌توانید تهیه کنید. نان قهوه، نان مریم گلی، انواع نان چاودار آویشن از دیگر نان‌های خوشمزه ترکی هستند. این نان‌ها طرفداران زیادی دارند. پیده غذای معروف محلی ترکی است. غذایی که ترک‌ها خیلی آن را دوست دارند. نان پیده را می‌توان از نان فروشی‌های ترکیه تهیه کرد. ترک‌ها به خوردن سوپ یا چوریا ترکی خیلی علاقه‌مندند. حتی صبح‌ها روی میز صبحانه‌شان نیز سوپ هست. ترک‌ها سوپ‌ یا چوربا را معمولا با تکه نان خوشمزه ترکی میل می‌کنند.

1398/6/3 | کد مطلب: 142 | نویسنده: مریم نیساری
  • به اشتراک بگذارید:

مطالب پیشنهادی

معاینه فنی خودرو در ترکیه

معاینه فنی خودرو امروزه به یکی از قوانین کشورها تبدیل شده است. ترکیه نیز از جمله کشورهایی است که در این زمینه قوانین سفت و سختی دارد و عدم رعایت آن جریمه‌هایی در پی خواهد داشت. اگر قصد خرید خودرو در ترکیه را دارید آشنایی با ق...

5 محله معروف استانبول

ثروتمندترین، زیباترین یا پر رفت و آمدترین محله‌های استانبول. شاید برای شما هم دانستن این موضوعات جالب باشد. استانبول از آن دست شهرهای بزرگ و مهمی است که به محله‌های متعدد تقسیم می‌شود. برخی از این محله‌ها ...

امور شناسنامه سامانه میخک

انجام کلیه امور مرتبط با شناسنامه در سامانه میخک برای اتباع ایرانی ساکن خارج از کشور امکان پذیر است. شما می‌توانید ثبت  ازدواج و طلاق یا دریافت گواهی تولد فرزندتان را در این سامانه ثبت کنید. دریافت گواهی فوت و کواهی عدم ...

بحث و تبادل نظر

نظر دهید
انصراف