WhatsApp

آیا ایرانیان مقیم ترکیه از زندگی خود رضایت دارند؟

آیا ایرانیان مقیم ترکیه از زندگی خود رضایت دارند؟

مهاجرت به کشوری اروپایی خیلی دور از ذهن نیست! ترکیه کشوری آسیا_اروپایی در همسایه‌گی ایران است. در سال‌های اخیر ایرانی‌های زیادی به فکر مهاجرت به ترکیه افتاده‌اند. چرا ایرانیان مهاجرت به این کشور را در اولویت قرار می‌دهند؟ علت علاقمندی سرمایه‌گذاران ایرانی به ترکیه چیست؟ چگونه می‌توان با خیالی راحت به ترکیه مهاجرت کرد؟

علل مهاجرت ایرانیان به ترکیه

 • ترکیه در همسایه‌گی ایران قرار دارد. کم بودن فاصله ایران و ترکیه سبب شده تا در کمترین زمان ممکن ایرانی‌های مهاجر بتوانند خودشان را به ایران برسانند. این امکان هم از راه هوایی و هم از راه زمینی امکان‌پذیر است.
 • سرمایه‌گذاران ایرانی پس از بحران اقتصادی جهانی سرمایه‌های خود را از دوبی به کشور ترکیه بردند. خیلی از سرمایه‌گذاران ایرانی در دوبی ضررهای سنگین مالی را متحمل شدند. روابط خوب ایران و ترکیه در آن زمان سبب شد، ایرانی‌ها با خیالی آسوده‌تر سرمایه خودشان را به کشور ترکیه ببرند.
 • انتقال سرمایه بین ایران و ترکیه بسیار راحت انجام می‌گیرد.
 • در سال‌های اخیر ایران در روابط تجاری و اقتصادی خود به کشورهای دیگر به دلیل وجود تحریم‌ها دچار مشکلاتی شده است. از طرف امارات نیز قوانین سخت گیرانه‌ای برای معاملات خود با ایرانی و اتباع ایرانی در نظر گرفته است. به همین خاطر از یک طرف با کاهش حجم مبادلات تجاری بین ایرانیان و کشور امارات روبرو هستیم و از طرف دیگر سرمایه‌گذاری و مبادلات ایرانیان در ترکیه روز به روز در حال افزایش است. تحریم‌ها بر روابط تجاری و اقتصادی ایران و ترکیه اثربخش نبوده است.
 •  ایرانیان در سال‌های گذشته در دیگر کشورها مثل مالزی و گرجستان سرمایه‌گذاری می‌کردند. اما به دلیل بحرانی که برای ایرانیان در تجارت مواد مخدر در کشور مالزی اتفاق افتاد، مهاجرت به مالزی این روزها بسیار سخت شده است. گرجستان دیگر کشوری بود که ایرانیان در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های خوبی را در این کشور داشتند و براحتی به آن مهاجرت می‌کردند. گرجستان در حال حاضر در اعمال تحریم‌ها در مقابل ایرانی‌ها بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند. پس فقط ترکیه است که شرایط بسیار مناسبی برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری در میان کشورها داراست.
 • عامل مهمی که باعث افزایش انگیزه‌ ایرانی‌ها در مهاجرت و سرمایه‌گذاری شده است، پایین بودن هزینه‌های خرید ملک و اخذ اقامت در کشور ترکیه است. افزایش رونق گردشگری در ترکیه و دیگر صنایع این کشور،  وضعیت بازار کار را برای مهاجران رونق بخشیده است.  

 یکی از دلایل مهاجرت ایرانیان به ترکیه، کم بودن فاصله ایران و ترکیه است.

 میزان رضایت ایرانیان از زندگی در ترکیه

پشتوانه مالی خوب معمولا باعث بالارفتن کیفیت زندگی و رفاه بیشتر خواهد شد. به هنگام مهاجرت نیز اگر شما از پشتوانه مالی خوبی برخوردار باشید قطعا میزان رضایت از شرایط و امکانات ترکیه برای شما بسیار مطلوب خواهد بود. البته تحصیلکرده‌های ایرانی در مدارج بالای علمی با تسلط به زبان ترکی توانسته‌اند بخوبی وارد بازار کار تخصصص خود در ترکیه شوند. از جمله افرادی دیگر که از مهاجرت و زندگی خود در ترکیه رضایت دارند، بازنشسته‌گان هستند. این افراد برای ادامه زندگی پس از بازنشستگی ترکیه را انتخاب کرده‌اند. در این بین گروهی که دارای سن بین (20تا 30) سال و تحصیلات لیسانس یا پایین‌تر هستند توانسته‌اند با اندک سرمایه خود اقدام به خرید ملک در ترکیه کنند. از این طریق اقامت این کشور را دریافت کرده‌اند. البته این افراد کمی بیشتر فشارهای مالی در ترکیه را متحمل می‌شوند. اما به طور کلی از مزایایی که کشور ترکیه برای آن‌ها دارد بخوبی استفاده می‌کنند.   

سازگار شدن با فرهنگ و سبک زندگی شهروندان در ترکیه از عواملی هستند که بر کیفیت شرایط زندگی اثر می‌گذارند.

شرایط زندگی‌تان ‌را نسبت به قبل از مهاجرت به ترکیه بسنجید

 • بهبود شرایط زندگی از طریق مهاجرت، مستلزم گذشت زمان و از همه مهم‌تر افزایش توان مالی است. عادت کردن به محیط جدید، سازگار شدن با فرهنگ و سبک زندگی شهروندان در ترکیه از عواملی هستند که بر کیفیت شرایط زندگی اثر می‌گذارند. توصیه‌هایی که قبل از مهاجرت به ترکیه باید آن‌هارا جدی بگیرید:
 • قبل از انتخاب قطعی ترکیه به عنوان مقصد مهاجرت، حتما از مشاوران معتبر در حوزه مهاجرت دائم راهنمایی بگیرید.
 • اگر تصمیم خود را گرفته‌اید به ترکیه مهاجرت کنید، برای اخذ ویزا، اقامت دائم  و خرید ملک در استانبول حتما از طریق شرکت‌های معتبر اقدام کنید.
 • احتمالا پبش خودتان می‌گویید هزینه‌های مشاوره مهاجرت خیلی زیاد است! درست است! اما از این طریق با خیالی آسوده‌تر کارهای مهاجرت‌تان به ترکیه را پیش می‌برید.

 

1398/5/22 | کد مطلب: 128 | نویسنده: مریم نیساری
 • به اشتراک بگذارید:

مطالب پیشنهادی

معرفی بهترین غذاهای ترکیه

غذاهای ترکیه نیز مثل جاذبه‌های گردشگری آن بسیار متنوع هستند. برای هر ذائقه‌ای در ترکیه غذا طبخ می‌شود. از غذاهای دریایی تا غذاهای برنجی، غذای تند و ترش و انواع کباب‌ها را می‌توانید در ترکیه امتحان کنید. غذ...

نکات مهم حقوقی برای خرید ملک و زمین در ترکیه

آیا قصد خرید ملک یا زمین در کشور ترکیه را دارید؟ هدف شما از خرید ملک و زمین در ترکیه چیست؟ برای سرمایه گذاری یا اقامت اقدام به خرید زمین یا زمین می‌کنید؟ آیا می‌دانید قبل و هنگام خرید باید به چه نکات حقوقی توجه داشته باش...

تور پیست اسکی اولوداغ

اولوداغ واقع در استان بورسا، یکی از معروف‌ترین پیست‌های اسکی ترکیه است. زمستان‌های اولوداغ مکانی پرطرفدار در بین گردشگران و علاقه‌مندان به اسکی است. سالانه هزاران نفر از اسکی در این منطقه لذت می‌برند. شما ...

بحث و تبادل نظر

نظر دهید
انصراف