WhatsApp

بهترین زمان سفر به ترکیه

بهترین زمان سفر به ترکیه

ترکیه در هر وقت از سال پذیرای گردشگران زیادی است. بهترین زمان سفر به ترکیه را هدف سفر شما مشخص خواهد کرد. سفرتان به ترکیه در فصل سرماست یا گرما؟ آیا سفر به ترکیه را موقع جشنواره‌های خرید می‌پسندید یا زمان برگزاری فستیوال‌های هنری و ورزشی؟ اگر دوست دارید جاذبه ها و آثار تاریخی ترکیه و استانبول را ببیند بهترین زمان سفر چه وقت است؟ با مطالعه این مطلب می‌توانید انتخاب بهتری در زمان سفرتان به ترکیه داشته باشید.

بهترین زمان سفر به ترکیه را شما انتخاب کنید

آب و هوای ترکیه را در چه فصلی دوست دارید؟ برای تعطیلات تابستانی به ترکیه می‌روید یا برای بازدید از جاذبه‌های دیدنی این کشور در فصل زمستان؟ اگر اهل خرید باشید، باید تقویم حراج‌های فصل در ترکیه را دنبال کنید. در ماه‌های مختلف سال در ترکیه جشنواره‌ها و فستیوال‌های متنوعی برگزار می‌شود که هر کدام طرفداران خاص خود را در ترکیه و در سراسر دنیا دارد.   

آب و هوا و بهترین زمان سفر به ترکیه

اگر سفری کوتاه به شرق ترکیه دارید، خوب است بدانید با تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد روبرو خواهید بود. در تابستان دمای هوا 40 درجه است. زمستان‌های شرق ترکیه بسیار سرد و اغلب با بارش برف سنگین همراه است. اگر دوست دارید در هوای خوب و معتدل، شرق ترکیه باشید، بهتر است فصل بهار یا پاییز را برای سفرتان انتخاب کنید.

یکی از بهترین شهرهای ترکیه استانبول است. استانبول در تابستان گرم و در زمستان‌های سرد است. استانبول در فصل زمستان اکثر روزهایش برفی است. این شهر زیبای ترکیه در فصل بهار و پاییز آب و هوای مطلوبی دارد. استانبول در حاشیه دریای مرمره است. همسایگی با دریا در زمستان موجب وزیدن بادهای شدیدی در این شهر خواهد شد. در قسمت ساحلی دریای اژه و مدیترانه با آب و هوای مدیترانه‌ای و زمستان‌های معتدل مواجه می‌شوید. تابستان در این منطقه گرم و خشک است. در زمستان بیشتر اوقات بارش باران در قسمت ساحلی رخ میدهد.   

فستیوال‌ها و بهترین زمان سفر ترکیه

علاوه بر شرایط آب و هوایی، توجه داشتن به تقویم فستیوال‌های ترکیه و استانبول در سفرتان به ترکیه مهم است. تقریبا در تمام ماه‌های سال در ترکیه شاهد برگزاری جشنواره‌های مختلف خواهید بود. از جشنواره‌های ملی گرفته تا جشنواره‌های فرهنگی، هنری و ورزشی. بهترین‌های موسیقی در جشنوارهای موسیقی ترکیه شرکت می‌کنند. شما می‌توانید با اطلاع از زمان برگزاری جشنواره موسیقی مورد علاقه‌تان سفرتان را به ترکیه برنامه‌ریزی کنید.

تقریبا در تمام ماه‌های سال در ترکیه شاهد برگزاری جشنواره‌های مختلف هستید.

در زمان تعطیلات به ترکیه سفر نکنید

سفرتان به ترکیه را با توجه به در نظر گرفتن تعطیلات رسمی در ترکیه برنامه‌ریزی کنید. در تعطیلات رسمی ترکیه، امکان بازدید از بعضی مکان‌های توریستی را ندارید.  اگر به این نکته توجه داشته باشید، زمان‌تان در سفر بهتر مدیریت خواهد شد و با درهای بسته این جاذبه‌های دیدنی مواجه نخواهید شد. راهنمای تعطیلات اماکن توریستی در ترکیه عبارت است از:

  • سه شنبه‌ها کاخ توپکاپی تعطیل است.
  •  مسجد آبی (مسجد سلطان احمد) از ساعت 11:30 تا 13:30، 14:30 تا 15:30 هر روز تعطیل است. در روزهای جمعه به دلیل برگزاری نماز جمعه از صبح تا ساعت 13:30 امکان بازدید برای گردشگران وجود ندارد.
  • بازار بزرگ استانبول در 15 ژوئن، 21 آگوست و 29 اکتبر تعطیل است.
  • موزه و جاذبه‌های تاریخی و باستانی  از ساعت یک بعد از ظهر ۱۵ ژوئن و ۲۰ آگوست بسته است.
  • اعیاد مذهبی و روزهای ملی متنوعی در ترکیه تعطیل است.

خاطرتان باشد سه شنبه‌ها کاخ توپکاپی تعطیل است.

شلوغ‌ترین و خلوت‌ترین زمان‌ در سفر به ترکیه 

اگر برای شما زمان‌های شلوغ و خلوت ترکیه مهم است، خوب است بدانید ماه‌های جولای و آگوست ترکیه شلوغ‌ترین روزهایش را می‌گذراند. پس اگر حوصله شلوغی را ندارید، در برنامه‌ریزی سفرتان به ترکیه این ماه‌ها را انتخاب نکنید. ماه‌های اکتبر و آوریل خوش آب و هوا‌ترین ماه‌های سال هستند. در این ماه‌ها ترکیه بسیار خلوت است.

بهترین زمان سفر به ترکیه برای خرید

علاقه‌مندان خرید ترکیه را بهترین مقصد سفر می‌دانند. دانستن فصل حراجی‌ها در ترکیه یکی از کارهای مهمی است که باید قبل از سفر به ترکیه در نظر داشته باشید. حراجی‌های مهم ترکیه معمولا در پایان هر فصل از سال یا روزهای خاصی مثل عید فطر، ولنتاین و... برگزار می‌شود. 

علاقه‌مندان خرید ترکیه را بهترین مقصد سفر می‌دانند.

1398/5/19 | کد مطلب: 124 | نویسنده: مریم نیساری
  • به اشتراک بگذارید:

مطالب پیشنهادی

تور کشتی بسفر

تنگه بسفر یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر استانبول است و کشتی‌سواری در آب‌های آرام آن طرفداران بی‌شماری دارد. در این تور، سوار کشتی سودا بر روی تنگه بسفر خواهید شد و از جشن و پایکوبی و دیدن مناظر زیبای استانبول ز...

توپکاپی تا ایاصوفیه

برای سفر به تاریخ و تمدن ترکیه آماده شوید؛ آثار باستانی این سرزمین را در موزه باستان‌شناسی استانبول ببینید. در تور توپکاپی تا ایاصوفیه سری به مساجد و معماری منحصر به فرد دوره عثمانی استانبول می‌زنیم و بازدید از منطقه ثبت...

هزینه های پزشکی ترکیه، هزینه درمان استانبول

یکی از موارد مهمی که قبل از سفر یا مهاجرت به ترکیه باید بدانید، آگاهی از هزینه‌های دارو، هزینه دکتر و هزینه بیمارستان در این کشور است. هزینه‌های پزشکی و هزینه درمان در استانبول تفاوت‌هایی با این هزینه‌ها در ایر...

بحث و تبادل نظر

نظر دهید
انصراف