WhatsApp

هزینه های پزشکی ترکیه، هزینه درمان استانبول

هزینه های پزشکی ترکیه، هزینه درمان استانبول

یکی از موارد مهمی که قبل از سفر یا مهاجرت به ترکیه باید بدانید، آگاهی از هزینه‌های دارو، هزینه دکتر و هزینه بیمارستان در این کشور است. هزینه‌های پزشکی و هزینه درمان در استانبول تفاوت‌هایی با این هزینه‌ها در ایران دارد. در ادامه با هزینه‌های درمانی ترکیه، آزمایش، دارو، بیمارستان و غیره آشنا شوید. 

هزینه دکتر در ترکیه

مسلم است که در صورت داشتن بیمه از هزینه‌ دکتر در ترکیه کاسته می‌شود. داشتن اقامت دائم نیز هزینه‌های بیمارستان را سرشکن می‌کند. مثلا در صورت داشتن اقامت دائم در ترکیه، برای ویزیت دکتر عمومی نیاز به پرداخت هزینه نخواهید داشت. هزینه دکتر متخصص نیز بسته به اینکه در بیمارستان عمومی یا خصوصی ویزیت شوید، متغیر است. هزینه ویزیت دکتر متخصص در ترکیه بین 70 تا 200 لیر خواهد شد. 

هزینه دارو در ترکیه

اگر بخواهیم هزینه دارو در ترکیه را با ایران بسنجیم، باید بگوییم هزینه دارو در ترکیه بسیار زیاد است. اما این موضوع را در نظر بگیرید که داروهای ترکیه از کیفیت بهتری برخوردارند. بیمه‌های درمانی بعضی داروها را پوشش می‌دهند و هزینه داروها را بسیار کاهش خواهند داد. ولی اگر بیمه نباشید و بخواهید در ترکیه زندگی کنید هزینه دارو غیرقابل تحمل خواهد شد. قرص‌هایی مثل مسکن‌ها تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند اما هزینه چندان زیادی ندارند.

هزینه درمان در ترکیه

به طور کلی می‌توان گفت هزینه درمان در ترکیه گزاف است و در صورت نداشتن بیمه شاید نتوانید از پس هزینه‌ها برآیید. گفتنی است بیمار در صورت داشتن بیمه و با توجه به نوع آن باید حدود 10 تا 40 درصد هزینه درمان را بپردازد. البته برخی از بیمه‌ها همه هزینه درمان، هزینه دارو و هزینه دکتر را پوشش می‌دهند.  

هزینه بیمارستان در ترکیه

اغلب هزینه‌های بیمارستان در ترکیه، شامل هزینه MRI، رادیولوژی، آزمایش، تصویربرداری، درمان‌های سرپایی، دندانپزشکی و اموری که مربوط به زیبایی نباشند، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. 

هزینه‌ بیمه درمانی در ترکیه

طبق قوانین این کشور افراد زیر 17 و بالای 65 سال نیاز به پرداخت هزینه بیمه درمانی ندارند. افراد 18 تا 23 ساله، حدود 400 لیر در سال و افراد 23 تا 65 ساله، حدود 3000 لیر در سال هزینه بیمه درمانی باید بپردازند. برای بیمه‌هایی که تمام هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهند سالانه هزینه بیشتر باید پرداخت شود. 

از جمله بیمه‌های درمانی ترکیه می‌توان به بیمه سلامت عمومی یا بیمه تخصصی اشاره کرد. 

آیا مراجعه به پزشک در ترکیه مانند ایران است؟

حتی هنگامی‌که در حال قدم زدن در خیابان هستید ممکن است مطب و ساختمان پزشک‌های متعددی در کشورمان ببینید. اما در ترکیه، این‌گونه نیست. پزشکان اغلب در بیمارستان‌ها خدمات خود را ارائه می‌دهند و مطب‌های زیادی در ترکیه مشاهده نخواهید کرد. شاید بتوان گفت حدود 90 درصد پزشکان بیماران خود را در بیمارستان‌ها ویزیت می‌کنند. مطب‌هایی که در کشور ترکیه می‌بینیم اغلب متعلق به دندان‌پزشک‌ها هستند. بیمارستان‌های خصوصی و دولتی در ترکیه امکانات مناسبی دارند.  

در ترکیه  پزشکان اغلب در بیمارستان‌ها خدمات خود را ارائه می‌دهند.

در ترکیه چگونه وقت دکتر بگیرم؟

به صورت اینترنتی و حضوری می‌توانید از دکتر موردنظرتان وقت بگیرید.

آزمایش در ترکیه چگونه است؟

در ترکیه ممکن است برای یک بیماری ساده هم آزمایش بنویسند. در این کشور، داروهایی مثل آنتی‌بیوتیک به راحتی تجویز نمی‌شود. برای گرفتن جواب آزمایش‌تان نیز لازم نیست روز دیگری مراجعه کنید. جواب آزمایش روی مانیتور دکتر مورد نظرتان نمایش داده می‌شود.

پزشک خانواده در ترکیه

بسیاری از ساکنان ترکیه تحت پوشش پزشک خانواده هستند و از خدمات رایگان دکتر عمومی و اطفال استفاده می‌کنند. البته قیمت و به همان نسبت کیفیت داروها در ترکیه بالاست.

داروخانه‌های ترکیه

در طول هفته، از ساعت 8:30 تا 19:00 و در روز شنبه از ساعت 9:30 الی 19:00 می‌توانید به داروخانه‌های ترکیه مراجعه کنید. خارج از این ساعات و در تعطیلات، باید به داروخانه‌های شبانه‌روزی سر بزنید. در ترکیه داروخانه‌های شبانه‌روزی زیاد دیده نمی‌شود. اگر به دارو نیاز داشتید به سایت Nöbetçi Eczaneler مراجعه کنید تا از نزدیک‌ترین داروخانه نزدیک خانه‌تان اطلاع کسب کنید. گفتنی است بیمارستان‌های ترکیه اغلب داروخانه ندارند.

به صورت اینترنتی و حضوری می‌توانید از دکتر موردنظرتان وقت بگیرید.

داروهای ممنوع در ترکیه

پیش از ورود به خاک‌های ترکیه توجه داشته باشید که همراه داشتن برخی داروها ممنوع است. داروهای خواب‌آور، مسکن‌های قوی یا داروهای نقض توجه از جمله این داروها هستند و همراه داشتن گواهی به زبان ترکی با انگلیسی ضروری است.

بیمه‌های درمانی در ترکیه

طبق قوانین ترکیه همه شهروندان ترکیه و اتباع خارجی ای که قصد اقامت در ترکیه دارند باید تحت پوشش بیمه باشند. با صرف نظر از قوانین این کشور، با توجه به سنگین بودن هزینه‌های درمان کشور ترکیه، شهروندان و مقیمان ترکیه برای کاهش هزینه‌‍‌ها بهتر است از بیمه برخوردار باشند. گفتنی است در ترکیه فقط خدمات اورژانس و حمل بیمار رایگان بوده و برای دیگر خدمات پژشکی باید هزینه‌های گزافی صرف شود. از جمله بیمه‌های درمانی ترکیه می‌توان به بیمه خصوصی، دولتی و بیمه دانشجویی اشاره کرد. 

پزشکان ایرانی در ترکیه

در مطلب زیر با پزشکان ایرانی مشغول به کار در ترکیه آشنا شوید:

«معرفی پزشکان ایرانی در ترکیه»

 

1398/5/8 | کد مطلب: 110 | نویسنده: سیما رفیعی
  • به اشتراک بگذارید:

مطالب پیشنهادی

آیا ایرانیان مقیم ترکیه از زندگی خود رضایت دارند؟

مهاجرت به کشوری اروپایی خیلی دور از ذهن نیست! ترکیه کشوری آسیا_اروپایی در همسایه‌گی ایران است. در سال‌های اخیر ایرانی‌های زیادی به فکر مهاجرت به ترکیه افتاده‌اند. چرا ایرانیان مهاجرت به این کشور را در اولویت قر...

10 مرکز خرید در آنتالیا را بشناسید

آنتالیا از زیباترین شهرهای ترکیه است. ساحل زیبا و امکانات اقامتی فوق‌العاده‌اش باعث شده تا گردشگران زیادی به آنتالیا بروند. مراکز خرید در آنتالیا بسیار متنوع هستند. می‌توانید با رفتن به مراکز خرید این شهر ساحلی از ب...

تور رایگان بافت قدیم استانبول

استانبول را در گذشته به نام قسطنطنیه می‌شناختند. این شهر زیبای ترکیه دیدنی‌های تاریخی بسیاری دارد. گشت در بافت قدیم استانبول برای همه گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند تجربه‌ای شیرین است. بازدید از بناهای باف...

بحث و تبادل نظر

المیرا می‌گوید:
1400/05/08 07:40
سلام تورهای درمانی بیمارستان های ترکیه چگونه است؟ چطور می توانم اطلاعاتی کسب کنم؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای آرتمیس تریپ می‌گوید:
1400/08/19 10:47
دوست عزیز
سلام

متاسفانه ما تور درمانی برای ترکیه اجرا نمی‌کنیم و اطلاعاتی در مورد تورهای درمانی نداریم.

با تشکر از پیام شما

پریسا رامهرمزی می‌گوید:
1400/05/04 11:36
با عرض سلام میخواستم بپرسم بیماران ام‌اس تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند ؟؟ و هزینه دارو برای این گروه به چه صورت خواهد بود؟؟
پاسخ دهید...
رکسانا می‌گوید:
1400/07/22 09:17
سلام این سوال منم هست.آیا بیمارام ام اس تحت پوشش بیمه قرار میگیرند؟و از کجا باید اقدام کنم؟توی ایران داروی من ململ تحت پوشش بیمه بود ، اینجا هم همینطوره؟
تولید محتوای آرتمیس تریپ می‌گوید:
1400/08/19 10:54
دوست عزیز
سلام

متاسفانه اطلاعی در این زمینه نداریم.

با تشکر از پیام شما

باران می‌گوید:
1400/01/07 15:49
سلام .چطور میتونم ازهزینه های آزمایشها تخصصی مطلع بشم؟مثلا انجام امینوسنتز دربارداری
پاسخ دهید...
تولید محتوای آرتمیس تریپ می‌گوید:
1400/01/14 10:53
دوست عزیز
سلام

شما می توانید برای این منظور به لینک زیر مراجعه و از یکی از دکترهای ایرانی مشاوره بگیرید:
http://artemistrip.com/news.cfm?id=8


با تشکر از پیام شما

مریم می‌گوید:
1399/10/10 03:16
سلام اگه کسی تو استانبول دچار دندون درد بدی شه باید چیکار کنه؟؟؟ هزینه عصب کشی یا کشیدن چقدر میشه؟؟؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای آرتمیس تریپ می‌گوید:
1399/10/15 10:05
دوست عزیز
سلام

تمام اطلاعاتی که در خصوص هزینه‌های پزشکی داشتیم داخل متن نوشته شده است.

با تشکر از پیام شما

احمد هاشمی می‌گوید:
1399/07/23 11:13
سلام آیا کسی که برای معالجه ترکیه برود و مقیم دائم نباشد می تواند از خدمات بیمه استفاده کند؟درصورت نداشتن بیمه و سفر برای معالجه آیا بیمارستان ها مراعات حال افراد را می کنند یعنی تخفیفی صورت می گیرد ؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای آرتمیس تریپ می‌گوید:
1399/08/20 16:14
دوست عزیز
سلام

کلیه اطلاعاتی که داریم د اخل متن نوشته شده است. لطفا برای کسب اطلاعات دقیق‌تر با متخصصین تماس بگیرید.

با تشکر از پیام شما

رکسانا می‌گوید:
1400/07/22 09:21
سلام خیر دوست عزیز مراعات که نمیکنن هیچ وقتی میفهمن خارجی از جمله ایرانی هستی بالاترین سقف رو بهت میگنتوی استانبول باید مراقب باشی حتی سرما نخوری درغیراینصورت بیمارستانها جیبت رو خالی میکنن
احمد کاظمی رشید می‌گوید:
1398/11/19 16:47
سلام.آیا در بیمارستانهای ترکیه همانند بیمارستانهای ایران برای هر بیمار یک همراه وجود دارد ؟کارهای شخصی بیمار را کادر درمان بیمارستان انجانم میدهند یا خیر؟خورندان غذا و دارو در بیمارستانهای ایران به عهده همراه گذارده شده است.
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو می‌گوید:
1399/02/02 12:58
دوست عزیز
سلام

شرایط بیمارستان ها متفاوت هست. بیمارستان‌های دولتی معمولا شلوغ تر هستند و وجود همراه ضروری است اما برای مصرف دارو اغلب کادر درمان این کار را انجام می‌دهند.

با تشکر از پیام شما

نظر دهید
انصراف