WhatsApp

خرید لباس مجلسی در استانبول

خرید لباس مجلسی در استانبول

برخی دوست دارند لباسی که در مجالس می‌پوشند منحصر به فرد باشد. این افراد خیابان‌ها را زیر و رو می‌کنند تا بلاخره لباس مورد نظرشان پیدا شود. شهر استانبول برای این افراد فوق‌العاده است. در این مطلب به بهترین جاهایی که در استانبول می‌توانید لباس مجلسی بخرید اشاره خواهیم کرد.

خرید لباس مجلسی در خیابان فاتح

 خیابان فاتح پر از لباس‌های مجلسی، شیک و منحصر به فرد است. با قدم زدن در این خیابان انگار در خیابان‌های پاریس قدم می‌زنید. مدهای خیابان فاتح کم از مدهای پاریس ندارد. اگر دوست دارید لباستان منحصر به فرد بوده و مانند آن را جایی نتوان پیدا کرد سری به «مزون چنگیز آکترک» بزنید. طراح لباس‌های این مزون طراح برجسته ترک است. پِچه نیز مزون دیگری است که در فاتح باید ببینید. مغازه اَثَر واقع در خیابان فاتح را نیز از دست ندهید. طبقه بالای این مغازه لباس‌های کوتاه با قیمت‌های 400 تا 600 لیر یافت می‌شود. طبقه هم کف نیز هر انواع لباس‌های بلند (بسته، باز) را پیدا خواهید کرد.قیمت‌های آن نیز از 1000 لیر آغاز می‌شود.  

بسته به اینکه چه نوع لباسی را می‌پسندید قیمت‌ها متغیر است.

قیمت لباس‌های مجلسی در خیابان فاتح

بسته به اینکه چه نوع لباسی را می‌پسندید قیمت‌ها متغیر است؛ ساده یا کار شده، دست‌دوز، باکیفیت و غیره. قیمت‌ها در این مراکز متغیر خواهد بود؛ اما اغلب قیمت‌ها از 1000 لیر آغاز می‌شود.

چگونه به خیابان فاتح برویم؟

پیش از هر چیز بهتر است مطلب راهنمای حمل‌ونقل عمومی استانبول را بخوانید. از منطقه میدان تکسیم به راحتی می‌توانید خودتان را به منطقه فاتح برسانید. از ایستگاه تارلاباشی به سمت ایستگاه oguzhan بروید. از این ایستگاه کمتر از 10 دقیقه پیاده‌روی لازم است. 

خرید لباس مجلسی در باکرکوی

با هر بودجه‌ای می‌توانید در مغازه‌های باکرکی لباس مجلسی موردنظرتان را پیدا کنید. از قیمت‌های پایین تا قیمت‌های خیلی بالا در باکرکوی لباس مجلسی وجود دارد. از مغاز‌ه‌های مشهور باکرکوی می‌توان به «اجرین آبیه»، «رعنا» و هلین اشاره کرد. برای رفتن به این مغازه‌ها باید از پله‌هایی که به سمت بازارهای زیرزمینی می‌رود کمک بگیرید.

اگر دنبال قیمت‌های مناسب‌تری هستید باکرکوی را برای خرید لباس مجلسی انتخاب کنید. از قیمت‌های 40 تا 500 لیر در این بازار دیده می‌شود. البته مزون شیک و گران‌قیمتی هم در باکرکوی است که «آشکین گوکسو» نام دارد. لباس‌های شیکی در این بازار پیدا می‌کنید که حدود 1500 لیر قیمت دارند. لباس‌های نامزدی این مزون بسیار مشهور است.

مغازه ریجی باکرکوی جای دیگری است که در باکرکوی باید ببینید. در این مغازه لباس‌های زیبا و باکیفیتی دیده می‌شود که اتفاقا قیمت‌های مناسبی دارد. این لباس‌ها شاید مربوط به سال‌های گذشته باشند اما این مسئله از کیفیت و زیبایی آن کم نمی‌کند. البته شاید لباس‌های مد روز را نتوانید پیدا کنید.

خرید لباس در شیرین اولر

شیرین اولر زیاد معروف نیست اما لباس‌های خاصی در آن پیدا خواهید کرد. پس اگر در نزدیکی شیرین اولر بودید، بازدید از مغازه‌های آن را از دست ندهید. سری به خیابان محمدبی و خیابان‌های فرعی اطراف بزنید و لباس موردنظرتان را پیدا کنید. از 400 تا 700 لیر می‌توانید لباسی که دوست دارید را پیدا کنید. در شیرین اولر از مغازه‌های «حمیدبی» و «آیواز صبری» بازدید کنید.

بازدید از مغازه‌های شیرین اولر را از دست ندهید.

خرید لباس مجلسی از نیشان تاشی را از دست ندهید

نیشان تاشی در میان علاقه‌مندان به خرید بسیار پرطرفدار است. شاید یکی از دلایلی که نیشان تاشی پرطرفدار شده مسیر دسترسی آسان آن باشد. البته لازم است بدانید که نیشان تاشی به طور کل محله گران‌قیمتی به شمار می‌رود و البته به همان میزان کیفیت و زیبایی خاص خودش را دارد. شاید اگر زیاد بگردید بتوانید زیر 1000 لیر لباس پیدا کنید اما اغلب قیمت‌ها بالاتر از 1000 لیر هستند.

نیشان تاشی در میان علاقه‌مندان به خرید بسیار پرطرفدار است.

خرید لباس مجلسی در بخش آسیایی استانبول

اگر بخش آسیایی استانبول مقصد سفرتان در استانبول است، راهی کادیکوی شوید. پاساژ اُپرا لباس‌های مجلسی فوق‌العاده‌ای دارد. لباس‌های این پاساژ از 400 تا 600 لیر متغیر است. در این پاساژ حتما سری به رُج کوستوم بزنید.

رفت و آمد از بخش آسیایی به اروپایی استانبول کار سختی نیست و به راحتی می‌توانید با وسایل حمل و نقل عمومی خودتان را به اینجا برسانید.

خرید لباس عروسی در استانبول

برای خرید لباس عروسی بهترین جایی که می‌توانیم به شما معرفی کنیم منطقه فاتح است. خیابان فوزی پاشا (fevzi pasa)  واقع در منطقه فاتح استانبول از تنوع لباس‌های عروس پر است. به مسیر دسترسی این منطقه در بالا اشاره کردیم.

1398/5/6 | کد مطلب: 108 | نویسنده: سیما رفیعی
  • به اشتراک بگذارید:

مطالب پیشنهادی

بازار ادویه استانبول (بازار مصری‌ ها) کجاست؟

عطر خوش زعفران، طعم بی‌نظیر دارچین، فلفل و آویشن، همه یادآور لحظات خوش هستند؛ لحظاتی که با دست‌پخت مادرمان یا قرار دوستانه‌ای در رستوران، ماندگار شده‌اند. آنچه دست‌پخت یک آشپز را منحصربه‌فرد می‌ک...

گواهی تولد در ترکیه چیست؟

اگر فرزند شما زیر 18 سال است برای اقامت در ترکیه باید گواهی تولد داشته باشد. برای دریافت گواهی تولد در ترکیه باید کجا بروید؟ چه مدارکی لازم  است به همراه داشته باشید؟ فرزندانی که در ترکیه بدنیا می‌آیند در چه صورتی باید گ...

فروشگاه‌های ترکیه: فروشگاه زنجیره‌ای میگروس

در میان این فروشگاه‌های زنجیره‌ای ترکیه احتمالا نام میگروس (migros) به چشم‌تان می‌خورد. میگروس فروشگاه زنجیره‌ای است که در سراسر ترکیه شعبه دارد. به نظرتان چه محصولاتی در فروشگاه‌های میگروس به فروش می...

بحث و تبادل نظر

نظر دهید
انصراف