WhatsApp

کاریابی در ترکیه چطور است؟

کار در ترکیه

کاریابی در ترکیه چطور است؟

کافیست در مرورگرهای جستجو عبارت کاریابی در ترکیه را جستجو کنید تا لیست بلند بالایی مقابل‌تان باز شود. موسسه کاریابی ترکیه در ایران، چگونه در ترکیه کار پیدا کنیم؟ اقامت کاری در ترکیه چگونه است؟ و غیره. این‌ها تیترهایی هستند که در مانیتور، مقابل چشمتان ظاهر می‌شود. اما آیا واقعا به این موسسات می‌توان اعتماد کرد؟ آیا واقعا کاریابی در ترکیه آسان است؟ کاریابی در ترکیه این روزها مورد استقبال قرار گرفته و موسسات زیادی در این خصوص شکل گرفته‌اند. اما قبل از اینکه به این موسسات مراجعه کنید لازم است نکاتی را بدانید. در این مطلب بیشتر خواهید خواند. 

 

 

تصورات اشتباه در مورد کاریابی در ترکیه

  • پیش از اینکه در جستجوی کار در ترکیه باشید بهتر است بدانید هزینه‌های زندگی در ترکیه نسبتا زیاد است. هزینه‌های روزمره مانند حمل و نقل و خرید اقلام خوراکی تقریبا دو برابر ایران است. بنابراین برای زندگی در این کشور باید درآمد کافی داشته باشید.
  • از طرفی شرایط استخدام در ترکیه دشوار است. کارفرمای شرکت‌ها در ترکیه موظفند به ازای استخدام هر فرد خارجی 5 کارمند ترک استخدام کنند.
  • هم‌چنین درست است که ترکیه اقتصاد رو به رشدی دارد و نرخ بیکاری در این کشور در حال کاهش است، اما هنوز قشر بیکار ترکیه زیاد است. با توجه به اینکه اتباع داخلی در اولویت استخدام هستند، فرآیند کاریابی در ترکیه با دشواری همراه است.

دانستن زبان ترکی در کاریابی بسیار موثر است

برای یافتن کار در ترکیه چه شرایطی لازم است؟

پیش از اینکه در ترکیه مشغول کار شوید باید اجازه کار بگیرید. اجازه کار در ترکیه می‌تواند از طریق ثبت شرکت یا از طریق کارفرما صورت گیرد. فرآیند اجازه کار و کاریابی در ترکیه در صورت داشتن تخصص آسان‌تر خواهد شد. به خصوص اگر افراد متخصص به حرفه شما در ترکیه کمتر باشند. قبل از استخدام در مصاحبه، آزمونی از شما گرفته می‌شود تا میزان مهارت شما سنجیده شود. 

با توجه به اینکه اتباع داخلی در اولویت استخدام هستند، فرآیند کاریابی در ترکیه با دشواری همراه است.

برای کاریابی در ترکیه دانستن زبان ترکی ضروری است

پیش از اینکه به کار در ترکیه فکر کنید بهتر است زیان ترکی یاد بگیرید.  دانستن زبان ترکی در کاریابی بسیار موثر است و توانایی‌های مذاکره و به تبع آن کاریابی در ترکیه را برای‌تان آسان می‌کند. گفتنی است ترک‌ها در زبان انگلیسی زیاد مهارت ندارند.

مراقب وعده‌های دروغین باشید

در مسیر کاریابی در ترکیه ممکن است کلاه‌برداری صورت بگیرد. مثلا بسیاری از شرکت‌ها با هماهنگی با کافرماها کسانی که دنبال کار هستند را فریب می‌دهند. کلاهبرداری به این صورت است که به افراد وعده کار می‌دهند و بعد از مدتی به بهانه‌های مختلف او را از کار اخراج می‌کنند. لازم است بدانید در این صورت امکان رسیدگی به حقوق و شکایات شما وجود ندارد. بنابراین در مورد شرکت و کارفرماهای مختلف تحقیق کرده و اطمینان حاصل کنید. 

1398/5/1 | کد مطلب: 105 | نویسنده: سیما رفیعی
  • به اشتراک بگذارید:

مطالب پیشنهادی

تور کشتی بسفر

تنگه بسفر یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر استانبول است و کشتی‌سواری در آب‌های آرام آن طرفداران بی‌شماری دارد. در این تور، سوار کشتی سودا بر روی تنگه بسفر خواهید شد و از جشن و پایکوبی و دیدن مناظر زیبای استانبول ز...

کاپادوکیه کجاست؟

کاپادوکیه (Cappadocia) شهری صخره‌ای و حیرت‌انگیز در آناتولی مرکزی ترکیه است. تاریخ و طبیعت سازندگان این تکه از سطح زمین هستند و شگفتی‌های بی‌شماری آفریده‌اند؛ دودکشهای جن، شهرهای زیرزمینی، معابدی با کلاهک&...

یک فنجان چای ترکی + طرز تهیه چای ترکی

محبوب‌ترین نوشیدنی گرم ترکیه چای ترکی است. شاید شما ترکیه را با قهوه ترکی‌اش بشناسید اما خوب است بدانید چای ترکی در فرهنگ و سبک زندگی مردم ترکیه جایگاهی ویژه دارد. آیا می‌دانستید ترکیه از برترین تولیدکنندگان چای در ...

بحث و تبادل نظر

نظر دهید
انصراف