WhatsApp

درخواست تایید اسناد کنسولی در سامانه میخک (تاک)

درخواست تایید اسناد کنسولی در سامانه میخک (تاک)

اخیرا سامانه تاک (تایید اسناد کنسولی) با توجه به گسترش دامنه خدمات به سامانه میخک (مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی) تغییر نام داده است. برای دریافت ارز دانشجویی می‌توانید از سامانه میخک استفاده کنید. از طریق این سامانه به صورت رایگان می‌توانید مدارک کنسولی خود را به تایید وزارت امور خارجه برسانید. در مطلب «سامانه میخک» با مراحل و مدارک آن آشنا شدید. حالا نوبت به تشکیل پرونده و تایید اسناد کنسولی می‌رسد. در ادامه مطلب در این مورد بیشتر بخوانید.

  1. درخواست تشکیل پرونده تحصیلی

- تشکیل پرونده تحصیلی با بارگذاری مدارک مورد نیاز و دریافت کد رهگیری برای شما امکان‌پذیر است.

- اگر مدارک لازم برای تشکیل پرونده را ناقص و یا ناخوانا بارگذاری کرده باشید، باید آنها را دوباره بارگذاری کرده و کد رهگیری جدید دریافت کنید.

صفحه درخواست تشکیل پرونده تحصیلی.

- درخواست تائید مدارک: 

پس از دریافت کد رهگیری مربوط به تشکیل پرونده تحصیلی، می‌توانید با انتخاب گزینه "تائید مدارک"و تعیین نوع مدارک "تحصیلی و آموزشی" تائید مدارک و گواهی‌های آموزشی درخواست کنید به همین منظور با انتخاب یکی از گزینه‌ها‌ی زیر نسبت به بارگذاری تصاویر آنها بصورت جداگانه و مجزا اقدام کنید. مدرک شامل:

-گواهی اشتغال به تحصیل

 -گواهی ریزنمرات میان دوره

- گواهی پرداخت شهریه

- مدرک فارغ التحصیلی و ریزنمرات پایان دوره

- گواهی یا مدرک شرکت در دوره یا سمینار

 توجه:

- برای هر مدرک یا گواهی دریافت کد رهگیری مجزا الزامی بوده و قسمت تعداد صفحات فقط به صفحات بعدی همان مدرک (مانند ریز نمرات) مربوط است.

- در صورتی که نیاز به تائید چندین نسخه از یک گواهی باشد، بارگذاری یک نسخه از آن کفایت می‌کند.

- شما می‌توانید پس از دریافت کد رهگیری درخواست تائید مدارک، با اصل مدارک بارگذاری شده برای تائید نهایی به نمایندگی مراجعه کنید.

تبصره:

-  شما می‌توانید مدارکی را که قبلا به تایید وزارت آموزش عالی رسیده‌اند را به همراه تصاویر تائیدیه‌شان در سامانه بارگذاری کنید.

- اصالت مدارک فارغ التحصیلی توسط بخش کنسولی نمایندگی از مراجع رسمی و مرتبط استعلام می‌گردد، شما تنها بعد از اینکه از دریافت پاسخ استعلام اطمینان پیدا کردید، می‌توانید به همراه اصل مدارک به نمایندگی مراجعه نماید.

- در صورتی که شما به داخل کشور مراجعت کردید و قصد تائید مدارک و گواهی‌های آموزشی صادره در خارج از کشور را دارید پس از انجام مراحل بالا، اصل مدارک را به اداره امور دانشجویی، بورسها و مدارس خارج از کشور و یا دفاتر استانی وزارت امور خارجه ارائه کنید.

4- فرآیند انجام تشکیل پرونده، استعلام و تائید مدارک و گواهی‌ها:

انجام هر یک از مراحل در نمایندگی و یا وزارت مربوطه از طریق سامانه میخک به پست الکترونیکی شما گزارش می‌‌شود تا بتوانید در فرآیند هر یک از مراحل قرار گیرید.

-  ارائه تسهیلات منوط به موافقت مراجع ذیربط در ایران می‌باشد.

- در صورتیکه اصل مدارکی که در بالا گفته شد، نزد بستگان شما در ایران ‌باشد آنها می‌توانند با در دست داشتن اصل مدارک به اداره دانشجوئی وزارت امورخارجه و یا دفاتر استانی وزارت امور خارجه مراجعه کرده و درخواست نمایند تا تصاویر مدارک از طریق وزارت امور خارجه برای نمایندگی مورد نظر ارسال شود.

- اگر بخواهید در ایران از مدارک تحصیلی که از خارج کشور دریافت کرده‌اید استفاده کنید باید حتما مدارک خود را برای مُهر، امضاء و صحت مدرک به سفارت و نمایندگی جمهوری اسلامی در کشور محل اقامت‌تان تحویل دهید. برای این کار باید در سامانه تاک وارد شوید و از لینک پرونده تحصیلی، گزینه تشکیل پرونده تحصیلی را انتخاب و پرونده تحصیلی خود را ثبت کنید و در مرحله بعد درخواست تایید مدارک تحصیلی دهید.

تکمیل فرم تایید مدرک تحصیلی

شما می‌توانید اطلاعات تحصیلی که شامل: نام موسسه یا دانشگاه محل تحصیل، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، تاریخ شروع به تحصیل، تاریخ پایان تحصیل، نمایندگی محل تایید (نام سفارت یا کنسولگری) را وارد کرده و بعد تصاویر مدارک مورد درخواست را بارگذاری و بر روی دکمه تایید کلیک کرده و رسید (کد رهگیری) خود را دریافت و سپس به نمایندگی محل تایید مراجعه کنید.

تایید مدارک تحصیلی.

  1. تایید مدارک تحصیلی – درمانی

اگر می‌خواهید برای معالجه و درمان به خارج از کشور بروید، برای این‌که بتوانید پس از بازگشت به کشور هزینه‌های درمان را از وزارت بهداشت و یا بیمه خود دریافت کنید؛ باید از طریق لینک تاییدیه درمانی در سامانه میخک وارد صفحه درخواست تایید مدارک درمانی شده و مدارک درمانی (گواهی بستری، آزمایش، صورتحساب بالینی و...) را بارگذاری کنید. بعد از ثبت مدارک در سامانه باید برای دریافت تایید مدارک به نمایندگی مورد نظر مراجعه کنید.

تایید مدارک تحصیلی و درمانی.

 تایید مدارک درمانی.

  1. درخواست تنظیم وکالت نامه/ تصدیق امضا

تصدیق امضا به معنی تایید امضاست. وکالت‌نامه‌ها و هر آن‌چه حکم صدور مجوز دارد مثل مجوز اجازه ازدواج برای دختر توسط پدر یا مجوز خروج همسر و فرزندان و... در این بخش انجام می‌شود.

اگر بخواهید به فردی در ایران برای انجام کاری وکالت دهید، باید در سامانه میخک وارد لینک درخواست تنظیم وکالت نامه و تصدیق امضا شده و نوع وکالت‌نامه‌ای که قرار است به متقاضی مورد نظر بدهید، انتخاب کنید. در این قسمت شما به عنوان موکل باید اطلاعات وکیل خود را وارد فرم مربوطه کنید و پس از دریافت کد رهگیری و یا دریافت رسید به نمایندگی مورد نظر مراجعه نمایید. پس از تایید و مهر و امضا وکالت نامه، رضایت‌نامه یا مدرک تصدیق امضا مامور کنسولی نمایندگی تایید و بارگذاری آن در سامانه می‌توانید از صحت صدور آن مطلع شوید.

درخواست تنظیم وکالت نامه.

  1. درخواست استعلام گواهینامه

اگر بخواهید گواهینامه رانندگی صادر شده ایرانی را ارائه دهید باید تاییدیه پلیس راهنمایی و رانندگی ایران را داشته باشید. در سامانه میخک از طریق لینک استعلام گواهینامه می‌توانید در خواست تایید گواهینامه رانندگی خود را ثبت و ارسال کنید و سپس به نمایندگی مورد نظر مراجعه کنید.

درخواست استعلام گواهینامه.

در سامانه تاک از طریق لینک استعلام گواهینامه می‌توانید در خواست تایید گواهینامه رانندگی خود را ثبت و ارسال کنید.

 

  1. درخواست گواهی عدم سو پیشینه

اگر در مدارک گواهی عدم سو پیشینه است می‌توانید از طریق سامانه میخک و از لینک درخواست گواهی عدم سو پیشینه نسبت به درخواست خود اقدام کنید. آیتم‌های این قسمت زیاد است پس در تکمیل فرم‌ها دقت بیشتری داشته باشید.

از طریق سامانه تاک و از لینک درخواست گواهی عدم سو پیشینه نسبت به درخواست خود اقدام کنید.

مواردی که در فرم گواهی عدم سوپیشینه باید پرشود.

مدارک مورد نیاز برای پر کردن گواهی سوپیشینه.

 

  1. درخواست عابرین غیر مجاز

اگر شما عابر غیر مجاز هستید و قصد دارید خدماتی مانند گذرنامه و... را دریافت کنید در لینک درخواست غیر مجاز سامانه میخک باید در خواست خود را ثبت کنید. این درخواست را با دقت بیشتری تکمیل کنید. در ان درخواست هم باید پس از ثبت با در دست داشتن کد رهگیری به نمایندگی مورد نظر مراجعه کنید.

قسمت مربوط به درخواست غیر مجاز سامانه تاک.

مواردی که باید برای درخواست عابرین غیر مجاز تکمیل کنید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه میخک مطلب «سامانه میخک» را بخوانید. 

1398/5/1 | کد مطلب: 104 | نویسنده: مریم نیساری
  • به اشتراک بگذارید:

مطالب پیشنهادی

تقویم جشنواره های ترکیه و استانبول 2019 و 2020

یکی از نکات مهم در سفر به ترکیه و استانبول اطلاع داشتن درباره جشنواره های مختلف آن‌هاست. هر گردشگر متناسب با علاقه‌مندی و روحیاتی که دارد می‌تواند برنامه سفرش را با جشنواره مورد نظرش در کشور ترکیه هماهنگ کند. در ماه...

راهنمای سفر با اتوبوس (زمینی) به استانبول

یکی از گزینه‌های سفر به استانبول سفر زمینی و سفر با اتوبوس است. در سفر زمینی گرچه مدت طولانی‌ای باید در مسیر باشید اما در هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد شد. در این مطلب در مورد هزینه، معایب و مزایای سفر با ...

تور سواحل شیله و آوا استانبول

دست همراه‌تان را بگیرید و روزی را در طبیعت بکر استانبول بگذرانید. سواحل شیله مسحورتان می‌کند. آفتاب گرفتن روی سواحل سفید رنگ آن، میان آب‌های فیروزه‌ای و جنگل‌های اطراف از خاطرتان نخواهد رفت. در شیله جاذبه&...

بحث و تبادل نظر

نظر دهید
انصراف